Meditācijas pamati čaņ (zen) budisma tradīcijā. Sirds sūtra

Pavasara periodu noslēgsim ar retrītu 28. – 30. jūnijā, kur fokusēsimies uz meditācijas pamatiem čaņ (zen) budisma skatījumā – gan teorētiski, gan praktiski. Retrīts būs piemērots dalībniekiem bez iepriekšējas meditācijas pieredzes, taču šī būs arī laba iespēja pieredzējušiem meditētājiem nostiprināt savas iemaņas un gūt jaunas atziņas. Retrītu vadīs “Via Integralis” kontemplācijas skolotājs Ilmārs Latkovskis, retrīta īpašā viešņa būs čaņ budisma meditācijas skolotāja Jifo. Jifo ir studējusi sinoloģiju Latvijas Universitātē. Desmit gadus dzīvojusi Ķīnā, kur studējusi ķīniešu valodu, kā arī daudz praktizējusi meditāciju budistu klosteros. 2017. gadā Jifo pieņēmusi budisma haņu tradīcijas mūka ordināciju.

Čaņ ir zen apzīmējums ķīniešu valodā. Vēsturiski zen radās Nepālā, tad attīstījās Ķīnā, no kurienes vēlāk izplatījās citās Austrumāzijas valstīs, bet pēdējā pusgadsimtā arī Eiropā un Ziemeļamerikā.

Piektdienas vakaru veltīsim meditācijas pamatu atkārtošanai, praktiskiem jautājumiem – poza, elpa, prāts. Sestdien Jifo vadīs kluso vērojošo meditāciju un meditāciju ejot, kā arī iepazīstinās ar kustību meditāciju. Tāpat Jifo runās par Sirds sūtru (viens no budisma pamattekstiem). Svētdien sarunu daļā fokusēsimies uz to, kā meditāciju integrēt ikdienā. Visas trīs dienās kopā meditācijas prakse aizņems apmēram piecas stundas.

2019-05-07T09:03:44+00:00 07/05/2019|