Piecas dienas citādas dzīves ar ikdienā integrētu meditāciju  

Šajā vasarā atkārtojam vienu no pirmajiem “Contemplatio” organizētajiem retrītiem “Piecas dienas citādas dzīves ar ikdienā integrētu meditāciju” (31. jūlijs – 5. augusts). Retrīta pamattēma par to, kā meditāciju iekļaut savā ikdienā, ir praktisks un aktuāls jautājums ne tikai iesācējiem, bet arī pieredzējušiem meditētājiem.

Šis retrīts dod iespēju regulāru ik rīta un ik vakara meditāciju apvienot ar ikdienas darba vai atvaļinājuma gaitām. Katru rītu sāksim ar impulsu, kopīgu meditāciju un brokastīm. Pa dienu katrs dosimies savās atpūtas (piemēram, vadot meditatīvas dienas namā un Doles salā) vai darba gaitās ar iespēju izmantot arī meditācijas namu attālinātam darbam (tam nodrošināsim wifi un darba vietas). Vakaros atkal pulcējamies uz kopīgām vakariņām, priekšlasījumu/diskusijām par kādu no meditācijas tematiem un vakara kopīgo meditāciju.

Meditācijas telpa būs pieejama visu retrītu laiku, konsultācijas un sarunas ar retrīta vadītājiem – pēc individuālas vajadzības.

Ko jūs iegūsit, piedaloties retrītā:

 • regulāras meditācijas sesijas: kopīgi – 2 x dienā, individuāli – neierobežoti. Tas būs labs pamats un motivācija regulārai meditācijai jūsu turpmākajā dzīvē,
 • iespēju apgūt vai pilnveidot savu meditācijas praksi. Meditācijas programma paredzēta gan iesācējiem, gan dalībniekiem ar pieredzi,
 • iespēju dalīties pieredzē un pārdomās ar citiem retrīta dalībniekiem,
 • individuāli pārrunāt meditācijas prakses un filosofijas jautājumus ar retrīta vadītāju,
 • iepazīties ar meditācijas un garīgās izaugsmes literatūras plašu klāstu. Mūsu bibliotēka – jūsu rīcībā,
 • iespēju veltīt laiku pašiem sev. Cik laika pavadīt vienatnē – tas paliek katra paša ziņā.

Vakara sarunu temati skars gan personiski subjektīvos, gan meditācijas konteksta jautājumus:

 • ko meditācija var dot cilvēka ikdienas dzīvē un garīgajā izaugsmē,
 • meditācija dažādās garīgajās tradīcijās,
 • meditācija un veselība,
 • atbrīvošanās no negatīvo emociju gūsta,
 • meditācija un sapņi.

Katram dalībniekam (vai pārim) nodrošināsim atsevišķu istabu. Atšķirībā no ierastajiem retrītiem šajās dienās nepraktizēsim pilnīgu klusēšanas režīmu, taču aicināsim dalībniekus respektēt mierīgas un pieklusinātas dzīves noskaņas.

Retrīta nories gaita*:

Svētdiena, 31.jūlijs: no plkst. 17:00 ierašanās un iekārtošanās, kopīgas vakariņas, saruna/lekcija, kopīga meditācija.

Pirmdiena, otrdiena, trešdiena, ceturtdiena (1. – 4. augusts): 6:30 rīta meditācija, 7:15 – 8:30 brokastis, došanās individuālās gaitās, 19:00 vakariņas, 20.00 vakara saruna/lekcija, 21:00 kopīga meditācija, no plkst. 22:00 klusuma laiks un nakšņošana.

Piektdiena, 5. augusts. 6:30 rīta meditācija, 7:15 – 8:30 brokastis, rīta saruna. Retrīta noslēgums. Došanās individuālās gaitās vai uzturēšanās retrīta namā līdz vakaram.

* precīzs laika grafiks var tikt mainīts (15-30 min ietvaros), pieskaņojot dalībnieku darba dienas laikiem.

2022-06-19T20:51:10+00:00 17/06/2022|