Retrīts

Retrīts ir laiks, kas nošķirtībā no sabiedrības un ikdienas dzīves tiek veltīts garīgās pilnveidošanās praksei. Dalībnieki izvairās lietot internetu, mobilos tālruņus un citas ar ikdienas kņadu saistītas ierīces. Respektējot cits cita iekšējo mieru, lielāko daļu no retrīta laika dalībnieki savstarpēji ievēro pilnīgu klusēšanu. Dalībniekiem ir pieejama bibliotēka ar meditācijas un garīgās pilnveides tematikas grāmatām.

Retrītus vada un par atsevišķiem tematiem ar dalībniekiem sarunājas “Via Integralis” kontemplācijas skolotāji – Ilmārs Latkovskis, Indulis Paičs, Raivo Sabulis, Kārlis Žols, Ieva Salmane – Kuļikovska. Kā īpašie vieslektori ir piedalījušies arī teologi Kaspars Simanovičs un Māris Ķirsons, analītiskā psiholoģe Ginta Teivāne.

Retrīti norisinās nedēļas nogalēs Rīgas pievārtē Doles salā no piektdienas vakara (18:00) līdz svētdienas pusdienlaikam (13:00). Retrīta dalībnieki šo laiku pavada ārpus ikdienas steiga un trokšņa, apgūstot meditācijas prakses un filosofijas pamatus, kā arī vairākas stundas pavadot kopīgās meditācijās. “Contemplatio” retrītu programma ir veidota pēc Jura Rubeņa vadītā “Elijas nama” un Lassale Kontemplationsschule Via Integralis programmas standarta.