Retrīts 2019-08-19T19:57:36+00:00

Retrīts

Retrīts ir laiks un telpa, kas tevi nošķir no ikdienas steigas un kņadas. Tu apstājies, lai būtu kopā ar sevi, virzītos uz sava Es dziļāko būtību. Vienlaicīgi tu esi kopā ar cilvēkiem, kuri ir līdzīgos meklējumos.

Dažādi retrītu moduļi

Contemplatio praktizē trīs retrītu-semināru moduļus:

  1. Meditācijas pamatu retrīti, kuros galvenā uzmanība tiek veltīta meditācijas praktisko un teorētisko pamatu apgūšanai. Šis modulis ir piemērots gan dalībniekiem bez meditācijas prakses, gan arī tiem, kuri vēlas nostiprināt savas meditācijas iemaņas. Kopīgais meditāciju ilgums ir 4 – 5 stundas.
  2. Retrīti – semināri, kur līdztekus meditācijas praktizēšanai tiek izskatīts kāds ar meditāciju saistīts jautājums, piemēram, elpošana, meditācijas ietekme uz veselību, sapņu būtība u.c. Kopīgais meditāciju ilgums ir 7 – 8 stundas.
  3. Garie meditācijas retrīti no četrām līdz pat septiņām dienām. Šo retrītu laiks gandrīz pilnībā tiek veltīts tikai meditācijas praktizēšanai.

Noteikta kārtība

Meditācijas nama serviss

Retrīts nozīmē dalībnieku nepārtrauktu uzturēšanos meditācijas namā, tātad ar nakšņošanu un ēdināšanu. Namā tiek nodrošināts pilnas pansijas serviss, dalībnieku ziņā ir tikai individuālie higiēnas piederumi.

Dalībnieki tiek nodrošināti ar brokastīm, pusdienām un vakariņām. Starplaikos ir pieejams tējas (kafijas) galds. Ēdiens ir veģetārs. Vieglai un skaidrai prāta darbībai nepieciešams viegls ēdiens. Līdz šim neesam sastapušies ar gadījumiem, kad veģetārā ēdiena dēļ kāds būtu pakļauts izsalkuma ciešanām.

Dalībnieki tiek izmitināti divvietīgās istabās. Dažam sākotnēji tas ir izaicinājums, taču arī sadzīvošana klusumā ir sava veida izaicinājums, kas māca noteiktas meditatīvas iemaņas. Atsevišķos gadījumos dalībnieki tiek izmitināti vienvietīgās istabās (papildu serviss).

Noteikta kārtība

Retrītos ir noteikta organizatoriskā un rituālā kārtība, kas sekmē tā veiksmīgu norisi. Retrīta forma vienlaicīgi ir arī meditācijas saturs un būtība. Šajā kārtībā un rituālos nav nekā tāda, kas dalībniekiem liktu saspringt vai uztraukties par to, ka nebūs saprotams, kā rīkoties, vai vēl vairāk – ka kaut kas tiks izdarīts nepareizi.

Retrīta dalībnieki nelieto mobilos saziņos līdzekļus un internetu. Dalībnieki respektē savu un citu dalībnieku iekšējo klusumu. Tāpēc sarunāšanās notiek tikai tam stingri noteiktā laikā.

Apģērbs

Mēs aicinām izvairīties retrīta laikā no koša vai raiba apģērba. Meditācijai atbilstošs būs brīvs melnas vai tumši zilas krāsas apģērbs. Iekštelpās lūdzam izmantot mājas apavus vai zeķes, kā arī  aicinām līdzi ņemt apavus, kas atkarībā no laika apstākļiem ir piemēroti pastaigām dabā, skriešanai, peldēšanai Daugavā vai citām fiziskām aktivitātēm. Saikne ar dabu ir retrīta organiska sastāvdaļa.

Grāmatas un lasīšana

Meditācijas namā ir pieejama meditācijas un kontemplācijas literatūras bibliotēka. Tomēr mēs neiesakām intensīvu lasīšanu, kas retrīta apstākļos neiederas kā prāta pārlieka kairināšana. Tāpēc bibliotēka galvenokārt paredzēta jauniem atklājumiem par meditācijas literatūru un jauniem impulsiem.

Retrīts nav ārstniecības iestāde

Meditācijas retrīts nav terapijas kurss. Dalībniekiem, kuri cieš no depresijas vai akūtām atkarībām, nav ieteicams piedalīties retrītos bez iepriekšējas konsultācijas ar savu terapeitu. xx